| valyas a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare.mi-a aparut in stanga colt a ecranului tv o sigla pe care scrie GEOLOCATION REQUEST si sub ea scrie ..Allow geolocation request? si sub scrie yes -no. dar nu pot bifa nici una cu telecomanda. poate cineva sa-mi spuna despre ce este vorba. Mentionez ca am un smart tv 3d Samsung,. Astept raspuns, funda

Răspuns Câştigător
| Leibovici_Lucian_1979 a răspuns:

1.Meniu - Retea- Stare retea si dezactiveaza reteaua.
2.Inchide tv-ul.
3. Deschide tv-ul si conecteaza-te inapoi la retea
4. Ai scapat de mizeria aia happy

20 răspunsuri:
| george84 a răspuns:

SOLUTIA ESTE URMATOAREA!

deschizi browserul, apare acea fereastra care intreaba de geolocation... APESI "BACK" pe telecomanda, intrii la setari browser, pui hompage www.google.ro, inchizi editorul si apesi pe butonul Homepage!

O FUNDA. CEVA?! :)

| Ionut_Alexandru_Nichita_1984 a răspuns:

Eu, am intrat in aplicatia accuwather si dupa ce mi-a aparut datele meteo din orasul meu, am inchis aplicatia si apoi a disparut si geolocation request

| CALIN59 a răspuns (pentru Ionut_Alexandru_Nichita_1984):

Multumesc.Am rezolvat si eu.

| Zmn_Aditza_1992 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema smart tv Samsung 32f45400 a aparut azi 17.10. 2014 cam la 18:30

| Ionut_Alexandru_Nichita_1984 a răspuns (pentru Zmn_Aditza_1992):

La mine nu a mai aparut dupa ce am deschis o aplicatia de la accuwather

| Nathalia_Abdulwahhab_1977 a răspuns:

Schimba in browser orice.....anuleaza pagina de Samsung. Mesajul dispare

| Nathalia_Abdulwahhab_1977 a răspuns:

Intra in browserul web si schimba home page din Samsung in orice altceva. Apasa sa se deschida magazin play si dupa poti sa faci setarile.

| Mihaela_Paunescu_1979 a răspuns (pentru Nathalia_Abdulwahhab_1977):

De unde pot deschide magazine play ca nu l-am vazut in optiuni

| Zmn_Aditza_1992 a răspuns:

Am schimbat pagina principala din browser si acum numai imi apare mersi de ajutor

| daniel73 a răspuns:

Multumesc george84.
A mers.

| ciwy69 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ne poate ajuta cineva nu pot sa fac sa dispara

| ciwy69 a răspuns:

?

| Flaviu_Veres_1985 a răspuns:

Si la mine o aparut aceeasi chestioune...pls help!

| Florin_Radu_1983 a răspuns:

Buna,
cea mai simpla solutie e sa deconectezi tv-ul de la internet, sa-l inchizi si sa-l redeschizi.

| Fio_Costin_1984 a răspuns:

Cum mm scapam de jegul ala ca nu inteleg! nu merge sa dau setari la browser!

| Baila_Adriana_Si_Adrian_1976 a răspuns:

Buna, l-am inchis si deschis si tot imi apare; am inchis si deschis reteaua, tot imi apare; nu am instalat accuweather dar browserul nu ma lasa sa accesez alta adresa, doar samsung....alte variante?

| Florin_Jianu_1981 a răspuns:

Dupa ce am mai citit pe net, am rezolvat-o.
SOLUTIA ESTE URMATOAREA!
Deschizi browserul, apare acea fereastra care intreaba de geolocation...
APESI tasta "BACK" pe telecomanda, intri la setari browser (dreapta sus, rotita dintata) langa semnul X, pui hompage http://www.google.ro, inchizi editorul, si apesi pe butonul Homepage!
Daca nu merge asa, apasati tasta BACK de pe telecomanda de doua ori, si apoi intrati la setari browser, si va alegeti homepage http://www.google.ro.
Odata cu alegerea paginii de start http://www.google.ro a disparut si mesajul acela enervant cu geolocation.

| zappy008 a răspuns:

Intra in browserul web si schimba home page din Samsung in orice altceva.

| Murariu_Cristi_1964 a răspuns:

Functioneaza cu ce a scris Leibovici_Lucian_1979