| SoriSorinHtRC a întrebat:

Hai salut, am un televizor Samsung la care nu am telecomanda, dar folosesc butoanele de la televizor..si azi dimineata ..au apărut detaliile despre el pe toata partea stânga a ecranului, știe cineva, ce sa ii fac? Pot sa intru in meniu prin intermediul butoanelor, dar nu stiu la ce sa intru ..in fine care știe sa imi zica.Dau funda laughing

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Da poza la eticheta de pe spatele lui intra pe adelaida.ro
Trimite un email și îți dau ei telecomanda buna

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, in primul rind ce televizor este, cu tub sau smart tv? In al doilea rind mai ai telecomanda veche? Mergi cu ea pe Maica Domnului zona Lizeanu, daca esti din Bucuresti, si i ti vor da ei telecomandă dedicată care face toate functiile, acum pentru a dezactiva detaliile care ti au aparut pe ecran, ai doua posibilitati, prima scoti tv uyl din priză, si il re pornesti după cateva minute, si ar trebui sa dispara, daca nu mege asa, intra iar in setar din butoanele televizorului si dezactiveaza detaliile trebuie sa cobori cu butonul de volum minus pana scrie exit sau iesire si atunci o sa dispara detaliile, ca tu le ai activat din meniu.

| Frank51 a răspuns:

Există telecomenzi universale la 10 lei, sau mai nou telefoanele au senzor ir.