| dinutza a întrebat:

TPU, am o intrebare urgenta, abia am scos programa CamStudio si vreau sa filmez ceva de pe ecranul meu, dar din pacate viziunea este mica nu cuprinde tot ecranul ci doar o mica particica, eu fiind nevoita sa o mut mereu, ajutati-ma spunindumi cum so regulez pe tot ecranu, Urgent fundita+Vot

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine te-ar "regula" cineva pe tine ca nu stii sa scrii. Se zice "regla" nu "regula". Vezi ca in soft (nu "programa") trebuie sa existe o setare cu rezolutia. Da-i mai mult. Exemplu de la 640x48 la 1024x728.

| dinutza explică (pentru Salontanul):

Ba,in primul rind eu nu sunt din Romania si nu vorbesc ca voi, desi imi placa Romania, eu vorbesc asa cum vorbim noi in R.Moldova.Ai auzit de aceasta tara?

| Salontanul a răspuns (pentru dinutza):

Decat sa raspunzi stupid (limba romana este aceias peste tot) mai bine ziceai multumesc pentru sfat. Si la cunosterea tarilor sa stii ca pot face pariu ca stiu mai bine ca tine geografie si de fapt orice. Pun pariu ca la un concurs spun mai multe capitale si tari ca tine. Eu am invata carte cand invatatorii si profesorii ne bateau de ne uscau si am ajuns ceva in viata. Acum sunt la pensie si ma bucur ca nu sunt tanar azi. Viitorul tau este pe centura in strainatate ca romancele si moldovencele de aici. Imi pare rau ca trebuie sa te jignesc dar si tu m-ai jignit intrebandu-ma de o tara care nu exista in mod logic si spunand ca voi in Moldova asa vorbiti. Eu stiu mai bine cum vorbiti si imi pare rau ca v-ati uitat limba materna. Tradatori ca toti romanii! Ungurii nu-si uita limba si fac tot posibilul sa n-o uite. Voi la prima ploaie va inecati. Sa mai zici ca nu suntem de un neam! Oricum nu aveam cum sa stiu ca estidin Moldova sovietica (inca). Nu trebuie sa uiti ca Stefan cel Mare si sfant n-a fost invins nicicand de rusi.