| βέiiiβiiişoor a întrebat:

Buna TPUhappy
Am o javra de telefonm numit Nokia 6288
Am cablu de date si nu pot sa pun pose...muzica...si ce am pe tellaughing
USB date cable connected.Selecte mod.
DAu ok si uitati ce imi scrie
-Default mode
-Printing
-Data storage

CE trebuie sa aleg?batting eyelashes
Plssbatting eyelashes
Fuudalove struckx

Răspuns Câştigător
| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Data storage

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Hei! mai intai trebuie sa descarci un program in pc si anume
Nokia Music Manager de aici http://music-manager.software.informer.com/11.1/download/ apoi :
Daca ai MP3-uri pe calculator si vrei sa le pui si pe telefon, poti sa mergi pe varianta rapida si sa le copiezi pur si simplu, folosind fie un cablu USB, fie prin Bluetooth. Poti sa folosesti insa Nokia Music Manager, care iti ofera mai multe optiuni.

Nokia Music Manager te ajuta in primul rand sa reduci dimensiunea melodiilor. In felul acesta, iti vor incapea mai multe, indiferent daca le pui in memoria telefonului sau pe cardul de date.

Voi pleca de la presupunerea ca ti-ai instalat Nokia PC Suite. Hai sa vedem cum copiezi MP3-urile, pas cu pas.

1. Porneste aplicatia Nokia Music Manager. O gasesti in PC Suite sub numele de Transfer Music. Daca e prima oara cand o folosesti, iti recomand sa scanezi calculatorul pentru a gasi toate melodiile. Poti sa faci asta mergand pe File - Scan PC for music files. Iti vor aparea in sectiunea All Music toate melodiile pe care le ai pe PC.

2. Bifeaza MP3-urile pe care vrei sa le transferi pe telefon. Alege din sectiunea All Music toate melodiile pe care vrei sa le transferi.

3. Transfera MP3-urile pe telefon. Mergi in meniul File - Copy to phone si alege de acolo telefonul tau. Vei fi intrebat daca vrei sa-ti converteasca MP3-urile in alt format, mai potrivit pentru telefon. Iti recomand sa o faci, dimensiunea fisierului va scadea foarte mult, asa ca iti vor incapea mai multe melodii.

4. Porneste Music player pe telefon. Ar trebui sa-ti recunoasca automat toate melodiile pe care le-ai adaugat. Daca nu iti apar, alege in Music Player meniul Options - Refresh.
sper ca ti-am fost de folos! Succes!

| StefanS a răspuns:

Data storage ca sa copiezi de pe pc pe tel sau de pe tel pe pc.

| βέiiiβiiişoor explică:

Stiu.alta denumire nu i-am gasitlaughingdora asta e o javralaughing

| ProjectJackpot a răspuns:

"Javra de telefon"laughinglol

| GeoXD a răspuns:

Data storage ca sa poti sa iti pui filme imagini si muzica pe el :]

| eufreak a răspuns:

Hmmm daca doresti lasa-mi printr-un mesaj id-ul tau de messenger. si iti voi arata. doar daca doresti si tu. pentru ca daca nu vad. nu pot sa-ti spun... big grin.

| skutekplin a răspuns:

Ce scula mea comentezi ca am acelasi telefon si m-erge impecabil. daca tu nu sti sa-l folosesti, poate ar trebui sa te duci la RMN pentru control la creier. ai probleme, fato/baiatule/individ nonbinar(scuze n-u stiu ce esti).

2. Bifeaza MP3-urile pe care vrei sa le transferi pe telefon. Alege din sectiunea All Music toate melodiile pe care vre