| meahx a întrebat:

Am o mare problema. Azi dimineata imi mergea destul de prost internetul, asa ca am scos routerul din priza, l-am lasat cateva momente. Dupa ce l-am bagat la loc, atat laptopul meu cat si laptopul mamei nu mai gasesc reteaua. Pana la urma am verificat cu telefoanele, pe ele merge, iar la laptopul mamei daca ii dau repair, merge pana la urma. Insa, la al meu nici o bafta. Tot nu merge. Aveti idee ce care ar putea fi cauza? De ce nu mai gaseste reteaua? Mi le gaseste pe toate celelalte, numai pe asta nu. Please, help!

2 răspunsuri:
| ktrinel a răspuns:

De la click net, ai internetu'?

| Gabitech a răspuns:

Daca la toate celelalte dispozitive internetul functioneaza, ar trebui sa gandesti logic ca routerul functioneaza. probabil laptopul tau a ramas blocat undeva. Verifica setarile din control panel daca sunt pe automat ip-urile sau manual, disable/enable la retea daca nici asa nu merge incearca sa conectezi un cablu utp din router in laptop, vezi daca pe varianta "fir" functioneaza, revino cu informatii si te vom ajuta