| iulya2299 a întrebat:

Bună TPU,
Am o mare problema. Mi-am luat acum 2 luni un laptop un Asus pe care l-am folosit numai acasă. Astăzi m-am dus cu el la școală pentru un proiect, l-am băgat în priză, a stat câteva secunde aprins și s-a stins apoi brusc. Îmi arăta că era neîncărcat deși acasă bateria era peste 30%. Nu s-a mai aprins. Ecranul este negru, pare că pornește dar ni se întâmplă nimic. Vă roooog spuneți-mi Vă rog ce s-a întâmplat

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Scoate acumulatorul si cablul de alimentare, tine apasat pe butonul de pornire ~20 secunde.
Cum foloseai bateria? Cate cicluri de incarcare/descarcare pe zi?

| iulya2299 explică (pentru CPAElites):

Nu il incarcam decat o data, deoarece nu l.am prea folosit

| CPAElites a răspuns (pentru iulya2299):

"Nu il incarcam decat o data" Cum adica? Il descarcai/incarcai o data pe zi? Asa ii strici bateria.
Eu am incarcat bateria la maxim si am scos-o din laptop, cand am nevoie de ea o pun in laptop.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate din cauza cald -frig, astfel numi pot explica, l-ai lovit? iai facut ceva?