| larysa_5081 a întrebat:

am o mica problema cu camera foto. am fost intr-o plimbare cu prietenii si m-a prins ploaia. mi sa udat camera si acum imi face figuri. se deschide si se inchide singura si am uscato si cu uscatoru de par si am scos tot din ea. acum nu se deschide deloc. mama ma omoara daca afla ca mi s-a stricat. help! am mare nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Daca se inchide si se deschide singura, inseamna ca mai are acumulatorii in ea:-o Cea mai mare greseala. Trebuiau scosi acumulatorii imediat din ea, desfacuta (tot ce se poate desface) si lasata sa se usuce (nu o ora doua ci cateva zile) si nu uscata cu uscatorul (daca dai cu aer fierbinte...) Mai las-o cateva zile la uscat. Poti sa o usuci cu uscatorul dar numai la aer rece. Dupa aceea curata bine bornele de la acumulatori si slotul de la card (daca nu ai spray de curatat contactorii, merge si cu alcool sanitar). Dupa ce ai facut acestea mai incearca sa introduci acumulatori in ea. Sper sa ai noroc.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Exact ce a spus julius.las-o sa se usuce, scoate acumulatorii!