| 알리나 a întrebat:

Va rog din tot sufletul am mare nevoie de ajutor mi-am uitat MP3 playerul in buzunarul de la pantaloni si mama mea cand i-a pus in masina de spalat l-a udat cryingsi cand l-am scos nu se mai aprindea cred ca s-a stricatcrying va rog exista vreo posibilitate sa mi-l repar va rog sau funda.cryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| maryus92 a răspuns:

Asa am patit si eu odata, dar am demontat mp3-ul si l-am pus la soare sa se usuce pana nu am mai fost deloc umezeala pe contacte, poti incerca si cu un uscator de par ve zi tu, bafta sper ca ti-am fost de ajutorwinking

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Demonteaza-i toate piesele, si pune-l la uscat la soare, macar 2 ore! daca nu merge nici atunci, du-l la un atelier specializat!

| sinblade27 a răspuns:

Atentie. daca l-ai aprins ud e riscul sa fi prajit placa de baza. incearca sa il desfaci si sa pui placa de baza la uscat... sunt sanse minime dar poate ai noroc

| Ancestralsoul a răspuns:

Daca ai intrat apa la dsplay oricum e inutila reparatia.Nu e de ajuns sa il pui la soara, mai ales ca trebuie desfacut total. daca l-ai last prea ult timp cu apa sansele sunt destul de mici.Ai nevoie de un spray de curatat placa electronica, daca nu ai e bun si spirt sau alcool industrial.Cat despre reparatie la service mai bine cumperi unul nou caci ajungi uneori sa platesti cel putin jumatate din valoarea lui reala de vanzare ca nou. Daca il desfaci descarca-te electrostatic cu o sarma de cupru legata de calorifer.Cand il stergi sa nu apesi foarte tare, daca are umezeala multa pe placa stergel cu un servetel care absoarbe bine umezeala, dar prin tamponare nu frecand, apoi curata tota placa si contactorii electrici cu alcool sau spirt, sa nu pui din abundenta, putin cat sa curete. Daca nu functioneaza e clar ca a facut scurt-circuit.Succes si atentie sporita pe viitor.

| rsn13 a răspuns:

Scoate-i toate capacele pe care le poti scoate fara sa spargi nimic si pune-l intr-ul loc uscat, de preferat la soare. Daca nu merge, poti incerca la service-urile GSM (ar putea face si asa ceva, la telefoane nu se sfiesc)

| CreepyCrow a răspuns:

Pare rau, trebuie cumparat altul

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

A primit scurt circuit big grin deci s-a stricat nu cred ca ai sansa Bafta:*

| MsGossier a răspuns:

Nu
chiar nu ai nici o sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta.saracu e distrus acum nu mai ai ce sa-i faci laughing