| lungudragos a întrebat:

Buna seara TPU!
Am o mica mare problema. Am un aparat foto digital Kodak 1073IS si din pacate l-am scapat si orice as face obiectivul ramane in afara. iar acum cand deschid camera, apare numele firmei pe display si apoi se inchide automat. Ce credeti ca este stricat la ea?
Multumesc o seara buna!

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Ce conteaza ce e stricat la ea, e stricata
Dar se poate repara, mergi cu ea la un service

| CrazyRat a răspuns:

Ii de la obiectiv cum a ramas blocat.
Multe aparate fac asta dupa ce obiectivul ramane blocat, daca stii pe cineva care se pricepe dul la el sau un service de preferat. Normal trebuie fortat un pic obiectivul dar trebuie sa stii cum si cat. Nu iti indic sa faci asta mai bine dul la un service.