| Toxicrew123 a întrebat:

am o mica problema cu laptopul meu
Am observat ca atunci cand il folosesc, acesta are temperaturi foarte ridicate(intre 60-90°C),iar cand nu il folosesc, acesta are temperaturi de 40-50°C
Ce as putea sa ii fac ca acesta sa ajunga la temeraturile sale normale?

3 răspunsuri:
| ClaudiuAC a răspuns:

Salut! Încearcă un cooler bun, te ajuta cat de cat

| K0sti a răspuns:

Sa schimbi pasta termica si sa-l cureti de praf, adica ce sa face regulat in cazul unui laptop! Greu?

| tpuuser999 a răspuns:

Sincer sa fiu, temperaturile mi se par normale. Un laptop care poate sa revina la 40 de grade nu are probleme la pasta termoconductoare sau la radiatoare. Daca ajungi la momentul in care nu se mai opreste coolerul, ba chiar incepe sa fie observabil ca nivel de zgomot, atunci trebuie investigat.