| InoTkd95 a întrebat:

Hello girls! Voi ce folositi pentru a va proteja parul de factorii externi ( ex: praf, temperaturi ridicate etc) As vrea sa folosesc un ser deoarece am observat ca parul meu a inceput sa fie mai uscat si cred ca un ser ar fi potrivit. Ce imi recomandati?

1 răspuns:
| 5a a răspuns:

Ce-l mai bun este sa folosesti uleiul de masline ( intareste radacinile, creste mai repede, ti-l hraneste )
Inmoaieti parul in jur de 30 min.
Exista produse pe baza de ulei de masline, dau rezultate foarte bune pentru stralucirea si sanatatea parului. Nu e bine sa folosesti uleiul de masline asa, cum se comercializeaza pentru bucatarie! Intrebi la magazine sau raioane specializate, farmacii, poate si Avon gama SPA, gama "L'Occitanne en Provence", etc.
Foloseste-l cu incredere, iti face parul frumos, sanatos, ii va da si un luciu frumos daca il folosesti cu regularitate, poti sa il tii in cap oricat de mult, chiar si o noapte intreaga, dar doua ore sunt suficiente, firului de par ii este suficient sa isi extraga din ulei substantele hranitoare in timpul asta. Si nu mai mult de o data pe saptamana ca doar ingrasa excesiv firul de par si nu are sens. Succes si par matasos!