| damigeana a întrebat:

Deci sa incep. Am un router wireless de pe upc. 1 laptopt si 1 PC. problema e urmatoarea: pe laptop am wireless inclus iar pe PC am un adaptor de wireless Tp-Link.
problema e ca pe pc nu imi merge sa ma conectezi la retea. imi apare in continuu" Aquering network adress." si dupa o erraore de genu : "Windows could not connect to this network. There might be interference between this computer and the network access point on the networks is refusing accest to computer "

2 răspunsuri:
| raidxp a răspuns:

Pc-ul si laptopul nu isi pot lua aceeasi adresa de ip.configureaza ruterul el e problema iar apoi da doua adrese de ip diferite. manual pentru pc si laptop

| damigeana explică (pentru raidxp):

Faza e ca mai am 3 laptopuri. si pe ele merge netu dar pe pc folosesc adapttor tp link... si poate nu stiu sa configurez bine. dar oricum daca nu reusesc sa il fac am sa ii chem pe cei de la UPC