| Maciu_Marian_1994 a întrebat:

Am o nelamurire, si sper sa ma puteti ajuta! Am un laptop Sony VAIO VPCEH PCG-71911W si un Lenovo G500! Vreau sa iau memoria RAM din Vaio si sa o pun pe Lenovo,si invers. Intrebarea mea este: Se poate sa fac asta fara riscul de a se arde sau a nu functiona?
Multumesc mult, o zi buna!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si de ce nu cauti specificatiile laptopurilor sa te uiti? Sau vrei sa ti le cautam noi?

| Maciu_Marian_1994 explică (pentru K0sti):

Ai fost cam ironic si nu e frumos. Tocmai ce am cautat si am reusit sa mi dau seama daca e ok sa fac asta sau nu. Adica memori e DDR3 la amandoua dar nu stiu daca doar asta conteaza sau nu.

| K0sti a răspuns (pentru Maciu_Marian_1994):

Bravo! Continua sa cauti si ai sa stii!