| Florian_Marius_1995_1CQd a întrebat:

am o placa de baza gigabyte z77x-d3h si am cumparat un kit de memorii hyperx savage 2x4gb ddr3 1600 mhz,problema este ca, dupa ce le-am montat, computerul nu porneste, face un sunet ca si cand nu as avea memorii ram, mentionez ca placa de baza suporta ddr3 si 1600 mhz, care ar fii problema?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori slotul placii de baza este defect ori memoriile sunt defecte. Poate fi si montarea gresita. Mai fa o chestie. Ia o periuta de dinti curata si curata sloturile si la placa de baza si la memorie, usor si prin suflare.

| TrandafirTrandafiriu a răspuns:

Poate leai montat gresit, poate nu leai prins bine la loc (are 2 picioruse pe ambele parti sa se tina bine) poate placa de baza nu e pusa bine, alte probleme nu prea vad.

| Florian_Marius_1995_1CQd explică:

Nu as crede sa fie sloturile de ram pentru ca pana acum a mers cu memoriile vechi, am sa incerc sa le bag si in alta unitate sa vad cum se comporta daca nu le trimit inapoi si gata.