| xXDyDyXx a întrebat:

Am o preoblema cu un pc.Deci cand il deschid imi apare bios se incarca si cand sa apara imaginea ecranul se face negru de ce? Metionez ca este calculator nu laptop.
Funda pentru cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ţi s-a "bulit" Windows-ul şi trebuie reinstalat ( presupunând că nu ai schimbat/modificat ceva în bios )!

Motivele pot fi multiple, începând de la o cădere de tensiune şi până la viruşi...

Preferabil să-l duci la service!

| xXDyDyXx explică:

Windowsul e schimbat de o saptaman si e xp sp3

| valy5PX5 a răspuns:

Si eu am patit la fel! Nu stiu cum sa-ti spun este o problema din unitate.Mai bine spus trebuie reformatat pc-u.Controleaza un specialist in asemenea lucruri!