| AnnaMaria23 a întrebat:

Am o problema...Acum ceva timp cineva mi-a reinstalat windos-ul, de atunci nu imi mai merge deloc camera web.Este bineinteles conectata la unitate, are un beculet aprins, dar cand incerc sa o folosesc zice ca este neconectata.Va rog frumos ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Exista ceva numit "driver" pe care trebuie sa il instalezi. Aproape orice componenta PC are asa ceva. Daca imi spui ce model de camera web ai te pot ajuta cu un link de unde sa il descarci.

7 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Id furios4you si te rezolv eu

| kurinkita a răspuns:

Instaleaza driverii pentru webcamul respectiv.

| FesCuDungi a răspuns:

Ai instalat si driver-ul pentru camera? posibil sa nu ti-o recunoasca! by the way, cand instalezi driverul camera sa fie deconectata! dupa finalizarea instalarii conecteaz=o la pc!

| Homye18 a răspuns:

Buna, presupun ca ai instalat Driver-ul de camera Web nu-i asa? Daca da atunci cumva camera web a suferit vreun soc? (cazaturi, lovituri etc). Poti incerca sa schimbi portul de USB daca nu da click dreapta pe My computer->Proprietati->Hardware->Device Manager si vezi daca iti functioaneaza toate USB-urile. Adica sa nu ai in dreptul vreunuia o bulina galbena cu semnul exclamarii. Daca da atunci de acolo ar putea fi problema (parerea mea).

| SkyNet01 a răspuns:

Buna,trebuie instalata d aia nu functioneaza

| Viki20 a răspuns:

Pai trebuie instalata iar. Daca vrei sa o instalezi singura si crezi ca nu prea te pricepi, bagi cd-ul si folosesti cartea cu instructiuni.

| camelia15 a răspuns:

Poate nu e instalata bine