| MRmariusica a întrebat:

Am o problema! Cand deschisai instalarea la un joc imi zice ca imi trebuie un Net Framework v4.0.303.19 si as vrea sa stiu ce face acel framework... Se schimba ceva la calculator si daca acel frame work este ca o instalare la windows sau daca trebuie sa salvez unele fisiere sa nu se stearga... Raspunsuri?

10 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Este un program al celor de la Microsoft
fara de care anumite aplicatii, jocuri nu poate functiona. E gratis si il poti instala fara probleme. Nu strica Windows-ul si nu trebuie sa salvezi nimic:
Il descarci de aici:
http://www.door2windows.com/......framework/
(alegi varianta 4.0 "offline installer)
nu-l instalezi de pe net, s-ar putea sa nu-ti functioneze)

| MRmariusica explică (pentru horia2012):

Nu o sa-ti vina sa crezi acest framework imi cere pentru gta 5 e un beta. Sa sti ca nu are virusi. Mi la scanat eset nod32 antivirus 7 si mai nu stiu cum si nu are nici un virus daca vrei iti dau linkul de download. Si sa stii ca cand intram in instalare imi zicea ca trebuie sa am framework - ul acela ca sa intre in instalare. Asa ca iti dau linkul sau nu?

| horia2012 a răspuns (pentru MRmariusica):

Da, pune-l.

| MRmariusica explică (pentru horia2012):

Http://www.mediafire.com/......013%29.rar si sa stii ca este un beta

| horia2012 a răspuns (pentru MRmariusica):

Mersi. OK.

| IonutGaby a răspuns:

Acel Framework este pnetru jocuri.Nu se intampla nimic daca il instalezi.Ca sa joci unele jocuri (sau majoritatea)iti cere net framework

| TomaKa1900 a răspuns:

Acel este un program pentru joc oferit de Microsoft, cum este windows-ul pentru PC...
Eu am de la Net Framework 2.5 pana la 4.0

| OsOcAr a răspuns:

Instaleaz-o framework e pentru internet e ceva de la Microsoft orice calculator trebuie sa aiba net framework

| Noble98 a răspuns:

E un program gratis, nu trebuie cumparat/piratat. http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=21