| KiddaTha98 a întrebat:

Am o problemă cu calculatorul. Mereu după ce îl deschid, dupa 5-10 minute se blochează si nu mai merge deloc, oricât aș aștepta și trebuie să-l închid din butonul de la unitate. Ce poate să aibă? Vă rog un răspuns.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva îți tine cpu-ul pe 100% din sistem, asta poate fi ori un malware ori net framework-ul care e setat implictit(în Windows 7) pe automatic. Încearcă să vezi în task manager cum îi cu procesorul.
Mai poate fi de la supra încălzirea vreunui component hardware(slabe șanse că de regulă se restartează sistemul sau se oprește)
Succes

| carhartt a răspuns:

Incearca sa reinstalezi Windowsul. Daca nu merge, incearca sa il cureti de praf si testeaza-l.
Daca nici in cazul asta nu merge, incearca cu un alt hard-disck, de preferabil nou. De aici s-ar putea sa fie problema.

| K0sti a răspuns:

La service cu el! Sunt foarte multe variabile. De la windows pana la componente hard!

| taken a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Faci exact ca in clip.Descarci programul, nu trebuie instalat.Vezi la min 2:04(in clip).Dai click pe computer apoi click pe sensor si vezi in dreapta temperaturile procesorului(CPU), placii video(GPU diode), placii de baza(motherboard) si hard diskului.
Daca temperaturile sunt mari(65-70 grade) ceva nu este in regula.Nu trebuie sa fie toate temperaturile foarte mari, ajunge doar temperatura procesorului sa fie mare(de obicei pc-ul se restarteaza nu se blocheaza).
Scrie aici ce temperaturi ai. Daca temperatura procesorului este mare asa cum ti-a spus Blackie trebuie curatat de praf si schimbata pasta termoconductoare(este 10 lei o seringa mica).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost curatat? daca nu atunci iti recomand o curatare interioara si o pasta termica pe procesor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori se incinge sursa in 5-10 min si nu mai poate sa alimenteze sistemul, ori ai ceva bad-uri pe hdd!
Foloseste HDD Regenerator pentru bad-uri, iar la sursa pune pe cineva mai priceput sa se uite.E vreun condensator ceva, ori nu mai are un flux de aer corespunzator, din cauza ca s-a umplut de praf.

| Kikozx a răspuns:

Poate fii de la placa video! itit recomand o reinstalare! a windowsului

| Tacea_Emilik_1992 a răspuns:

Nu stiu, poate fi windows-ul mai vechi, pentru a fi sigura il poti schimba!

| kid13 a răspuns:

Probabil windows'ul