| spike14K a întrebat:

am o problema cu pc-ul si cred ca e vorba cu hard diskul, scoate un cuntem cam ciudat mai nou, si imi apare asta pe monitor cand il deschid http://i.imgur.com/xm0ZNAj.jpg

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate, ce?
Asa este! E problema cu HDD-ul. Incearca sa reinstalezi Windowsul si daca nu merge fa urmatoarele. Verifica cablurile (cu computerul stins) de legatura daca sunt bagate ca lumea in placa de baza sau in HDD. Daca nu merge ia HDD-ul si pune-l in computerul altui prieten. Daca nu poti sa vezi nimic pe el poti sa-ti cumperi altul.

| spike14K explică (pentru Salontanul):

Un sunet care nu-l scotea inainte. Am incercat sa reinstalez win-ul dar nu-l mai citeste e cum nu as avea hard disk, si am schimbat si cabulul de la hard la placa de baza dar si pe cel de la hard la sersa.

| Salontanul a răspuns (pentru spike14K):

Poti sa-l arunci sau sunt ateliere specializate dar nu cred ca se mai poate repara. Poate fi placa lui si atunci se poate schimba. Daca este defect mecanic poti sa-l arunci.
Uneori se pot recupera date: https://www.google.ro/#q=Reparare+hdd+defect
Te costa, insa, cam mult. Nu stiu daca merita.