| Relentless a întrebat:

Buna TPU am o problema cu telefonul meu.Un S7 Edge de la Orange din cam Iunie Mai 2017.De atunci am avut mare grija de el.Tot ce are sunt zgarieturi fine pe spate si pe fata.Intr-o seara il pun la incarcat si deodata apare in fiecare secunda ca s-a detectat umezeala(nu a avut niciodata contact cu lichide).Am incercat cu acea bucata de metal de scos SIM-ul sa curat putin in portul USB din telefon(nu am apasat tare,nu am atins foarte mult nu era murdar, stiu greseala mea).Tot nu a mers asadar am mai cautat pe internet si am incercat sa il bag la incarcat in Safe Mode si sa il bag la incarcat in mod normal si a mers.De atunci nu am mai avut probleme pana ieri.Il pun la incarcat si e cam 60 la suta.Trebuia sa plec undeva asadar l-am scos.Nu l-am folosit.Era doar Wi-Fi pornit si atat.Cand incep sa il folosesc se descarca cam 7% in o ora.Cand nu il folosesc se descarca cam 1% in o ora.Aseara l-am lasat pe masa(nu la incarcat) si in cam 5/6/7 ore s-a descarcat foarte foarte putin.De atunci se incarca foarte rapid cu un incarcator normal(fara Fast Charge) si se descarca la fel de rapid.Nu stiu ce sa fac.Nu am scapat telefonul nu l-am deschis cu unelte sau altceva.Cred ca o sa ma duc maine la Orange Shop sa il duc in garantie si daca nu imi accepta cred ca o sa il duc la service la Orange si nu stiu daca va merge la fel de bine ca inainte telefonul daca schimba bateria si eventual portul USB din telefon.Voi ce credeti? Am nevoie de ajutor urgent.

2 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Folosești încărcătorul original al telefonului sau alt încărcător?

| Relentless explică (pentru xSega):

Am incercat 3 incarcatoare toate originale de la Samsung si e la fel la toate.