| Alex_Florin_1980 a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum imi pot da seama daca o bateriea are ceva sau nu e calibrata cum trebuie? Am un motorla g6play si cand incerc sa-l incarc se intampla ceva ciudat. Daca bateria este de exemplu 15% si il bag la incarcat o ora sau mai mult, bateria ramane undeva la 18-22%. Totusi daca il folosesc 15 minute sau mai mult si il bag la incarcat, bang 35% bateria... Sau mai mult. Bateria se descarca relativ normal de la 100% in jos( relativ o zi). Telefonul are fast charge. Vreo idee? Poate nu e calibrata bateria sau celulele lion sunt moarte. Vreo idee cum as putea test-o?

5 răspunsuri:
| Alex_Florin_1980 explică (pentru cfrtobias):

Aplicatiile astea sunt cacaturi... Nu le folosi ca iti strica mai rau bateria.

| ShadowLoleris a răspuns:

Mai bine îți iei Samsung!

| Alex_Florin_1980 explică (pentru ShadowLoleris):

Toti spun numai Samsung... Spalati pe creier. Daca cv nu e de la Samsung e gunoi.Ce gandire...

| Alex_Florin_1980 explică:

Ieftin? Ma lasi... Am rezolvat problema se pare ca bateria nu era calibrata cum trebuie acum e in regula. Iti pot spune cel putin 5 branduri cu acelasi pret ca la Samsung si specificatii mai bune. Sa te injosesti sa injuri pe cineva ca s-a luat de brandul tau preferat... Chiar esti cult omule.