| Cristy4849 a întrebat:

am o problema cu un notebook Asus K52J. Aseara l-am stins din buton deoarece se blocase si cand l-am repornit am observat ca ramane la imaginea de start cu logo-ul asus si nu trece mai departe la incarcarea Windows-ului(7). Numai daca apas F1 trece mai departe spre Windows. Ma puteti ajuta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

Depinde de virus, am auzit ca virusul asta e un virus al chinejilor care se bazeaza pe erorile windowsului, si iti intra in bios (placa de baza) si ravaseste tot pe acolo daca virusul nu s-a dezvoltat destul de mult poti sa-l duci repede la un specialist, daca nu trebuie sa-i schimbi placa de baza!

| Cristy4849 explică (pentru comansorin):

Multimesc pentru raspunsurile acordate! In aceasta seara il voi duce la reparat.

4 răspunsuri:
| inamorata a răspuns:

E o problema din Bios
incearca sa faci pasii din instructiunea asta http://adf.ly/6T5Qi

| zcryst a răspuns:

Ai o problema in bios cred ca s-a dereglat ceva daca imi spui ce scrie acolo cand iti cere f1 te pot ajuta big grin

| Cristy4849 explică (pentru zcryst):

Mi-a mai aparut inca o problema. La deschiderea Windows-ului imi zice ca hardul prezinta erori si trebuie sa fac backup ca sa nu pierd datele. Am citit pr internet ca daca hardul e pe duca laptopul nu mai booteaza...asa este? Trebuie sa schimb hardul?