| AlinelAlecu a întrebat:

Am un laptop Asus cu Windows 10. Mi-am instalat CCleaner și l-am pus să scaneze și să curete sistemul. Dupa ce a terminat nu îmi mai mergea cortana,in start menu daca apăsăm pe o aplicație nu vroia să pornească deloc, așa că i-am dat laptopului un restart.Cand a pornit a arătat logoul Asus și peste câteva secunde a apărut un fundal negru cu animația aia cu buline când se incarca, și asta face pana la infinit.L-am mai stins de la buton și l-am repornit dar tot acest rezultat.
Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tii apasat butonul de pornire indelungat, pana ce se opreste dintr-odata, complet.
Cand il pornesti din nou, iti va propune intr-un meniu pornire normala sau repararea. Alegi REPARARE. Va dura destul de mult timp, in functie de viteza calculatorului - lasa-l sa-si faca treaba, nu-l opri!
Sistemul se va restabili la ultima salvare sau - in lipsa - la starea de dupa instalare.
Ultimele setari si instalari facute dupa salvare se vor pierde.

| darrio2007 a răspuns:

Cine stie ce ai facut tu pe acolo. Am CCleaner de ani de zile dar nu am patit asa ceva. Si ce intelegi prin cortana?

Răspuns utilizator avertizat
| Bandit288 a răspuns:

Posibil ca atunci cand ai instalat programul si cand l-ai deschis erau bifate toate casutele in toate tab-urile sau le-ai bifat tu si uite asa poate ti-ai f w t u t laptop-ul.
Du-l la un service

| onyvirus a răspuns:

Reinstaleaza-l

| laurentiu442 a răspuns:

Cortana merge trebuie să vezi seările ei și alegi limba english UK și eu am cortana