| Rar263 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema cu un televizor Samsung. Atunci cand intru pe internet sa ma uit la un film, intru pe site si cand dau play la film se tot incarca incontinuu. Am crezut ca e de la net, dar internetul merge foarte bine. Stie cineva ce are?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este din cauza televizorului, incearca sa vezi filmul pe monitor posibil rezolutia tv ului diferă de a monitorului si de aceea nu functioneaza corect.

| Rar263 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te referi la conectarea unui monitor printr-un cablu hdmi la televizor sau nu înțeleg?

| nicu991 a răspuns:

Tu vrei sa vezi filme pe browserul unui smart TV (de pe site-uri neoficiale)? Nu au performanța necesară sa ruleze atatea scripturi pe fundal si să redea si conținut video pe browser.

| Rar263 explică (pentru nicu991):

Exact! laughing Înainte mergea, știu ca nu sunt făcute pentru asta, dar în urma cu un an mi s-a stricat laptop-ul și am început sa vad filme pe TV. Ultima data m-am uitat la un film pe TV prin august, și acum vreo câteva zile am vrut sa incerc din nou dar vad ca nu mai merge

| nicu991 a răspuns (pentru Rar263):

Ai screen mirroring pe TV?