| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Am o problema cu videoclipurile in HD pe YouTube.Cand schimb pe 720p sau 1080p merge foarte rau...Am o conexiune de internet foarte buna.
Tin sa mentionez ca am urmatoarea configuratie: Procesor Intel Core 2 Duo de 2.8 GHz, RAM 1 GB, Placa video ATI Radeon x1050 de 512 MB(driver instalat corect), Windows 7 Ultimate.
Funda pentru cel care are solutia acestei probleme.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu vad ce e atat de spactaculos. Configuratia este batrana si slabuta. Ma mir cum de nu ai lag si la 720p...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Calculatoru tau este slab!
Windows 7 este de vina!
Daca pui windows mai mic o sa mearga bine!
La mine merge bine si la 1080p nu se blocheaza deloc...
La ce firma esti de internet?
Eu am Rds-Rcs.hee hee

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă ai ATI Radeon 1050 atunci nu mă mir. De vină e placa video. E depășită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Da ai dreptate!

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă e calculator atunci fă 2 schimbări:
1) Cumpără o placă video cam la 200 lei.
2) Mai cumpără o plăcuță de 2 GB RAM.

În total te va costa maxim 300 lei.

| lonewulf a răspuns (pentru SonicAndrei):

In teorie, da.
In practica, cred ca are 2 slot-uri pentru RAM si alea ocupate cu 2 module de 512 DDR2 care a devenit rar.
Placa video la 150 de RON - 8800 GT, cu putin noroc 9800 GT (cam acelasi rahat cu 8800 GT) Desigur, SH.
Sau HD3870. 4870 SH sub 250 nu am vazut.

Windows 7, merge binisor si cu 2 GB de RAM -preferabil 4. Cred ca ultima oara cand am avut 2 GB Ram a fost prin 2006.

| lonewulf a răspuns:

1 GB RAM?! E foarte putin pentru windows 7.Iti trebuie minim 4.
Nu mai zic de placa video, ca e antica. Ma mir ca merge si pe 720p.

Netul nu are nimic

| SonicAndrei a răspuns (pentru lonewulf):

Nu îți trebuie minim 4 GB. 2 GB RAM sunt suficienți pentru Windows 7. Oricum Andrey are puțini.