| Spaz472 a întrebat:

am o problema la pc, cand deschid pc-ul se incarca windows-ul apoi cand ar trebui sa imi arate desktop-ul imi apare "check signal cable" dar daca il deschid in safemode merge...de la ce ar putea fi? e urgent va rog!

3 răspunsuri:
| TrickThis a răspuns:

Sa nu fie de la cablul de la monitor, sau sa ai probleme cu placa video, poate ai si virusi ceva, scaneaza-l, instaleaza driverele la placa video din nou, fa windowsul din nou -> cam astea ar fi solutiile, incearca-le in ordinea scrisa.

| Spaz472 explică (pentru TrickThis):

Pai facea figuri apoi am reinstalat windows-ul si cam aia a fost. oricum de obicei cand se deschide in start windows normally mergea destul de mult timp dar daca dadeam restart ceva, o lua de la capat se auzeau cateva tiuituri cam ca alea cand proneste hdd-ul si "check signal cable" o sa incerc si cablul si sa ma uit si de virusi si de drivere.

| vreauOsaOstiu a răspuns:

De fapt trebuie verificat daca face contact mufa la unitate corespunzator.