| kopotoru a întrebat:

Buna TPU am o problema doar ce am achizitionat o noua sursa pentru pc, am windows 10 pro totul merge bine pe gaming si browser dar cand vreau sa vad un film descarcat in pc indiferent de player se vede urat calitate slaba, tin sa precizez ca pe Youtube filmul respectiv se vede bine dar in pc nu se vede indiferent de ce video descarc, plus ca e lag in film indiferent de film se misca rau! oare de la ce sa fie?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sistem ai? ce calitate video au acele filme descarcate? iti dau eu acum un film la calitate 1080p imediat

| Bizon95 a răspuns:

E din sursa
sursa foloseste FORTA ca sa ti-o traga!

EVIDENT ca sursa nu are nici o legatura!

iar cat despre film, daca esti SIGUR ca rezolutia e buna, atunci poti sa incerci ALT PLAYER cu ALTE CODECURI

daca in TOT windows-ul poti sa pui codecuri cu RAHATURI de gen K-Lite Codec Pack sau IMBECILITATEA de BSPlayer (care iti da impresia ca el face totul dupa care se impiedica singur cu stangul in dreptul intre codecuri), totusi...

TOTUSI sunt solutii MUUULT MAI FIABILE care au codecuri incorporate asa ca de aia MERG MUUUULT MAI BINE, cum ar fi:
- VLC
- ORICE solutie de interfata peste playerele mplayer sau mvc, cum ar fi, eu folosesc in draci SMPlayer

| InvatamProgramare a răspuns:

Stii cu ce rezolutie descarci filmele? Tind sa cred ca il descarci cu o rezolutie prea mica, de aceea se vad urat.