| AnonimaZilei a întrebat:

Am o problema la conectarea pc ului la plasmă prin Vga, am băgat mufa in ambele parti. Cablul merge, dar cand bag mufa si aprind pc ul imi apare negru si nimic, am dat la source si am dat la Pc si nu merge.Dar la monitorul pc. ului merge si nu inteleg de ce nu merge, am și cablu HDMI, doar ca, calculatorul nu are mufa HDMI si nu stiu ce sa i fac sa meargă, precizez ca, cablul nu este ars si merge foarte bine la monitor, dar nu inteleg de ce nu merge la plasmă, plasma se numeste Smart Tech, va rog ajutati-ma,

6 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cauta un cablu cu o mufa VGA si celalalt capat hdmi

| Laurentiu340 a răspuns:

Salut, in primul rand sa ai driverul video actualizat la zi verifica daca ai driverul video la zi astfel:
intra in computer clic dreapta proprietati acolo ai device manager iar acolo ai display adapters vezi sa nu ai driverul generic standard vga pentru ca nu o sa mearga tin minte treaba asta pentru ca si mie mi s-a intamplat de la driver era problema cauta pe net laptopul tau pe pagina producatorului descarca driverul video si instaleaza-l asa va merge!winking inca ceva ce pc ai?

| AnonimaZilei explică (pentru Laurentiu340):

Am fujitsu, nu e pe standard Vga, e pe NVIDIA GeForce 7100 si e pentru calculatorul meu

| Laurentiu340 a răspuns (pentru AnonimaZilei):

Poti incerca o reinstalare a driverului asta daca nu ai si facut-o deja, in cazul in care nu merge nici asa nu mai am idei, totul e de la driver!
ce sistem rulezi acum de operare?

| AnonimaZilei explică (pentru Laurentiu340):

Windows 7, mersi de ajutor, am incercat si Asta, o sa ma duc sa cumpăr un cablu HDMI poate asa merge

| Laurentiu340 a răspuns (pentru AnonimaZilei):

Ai descarcat driverul de pe site-ul nVIDIA? daca nu merge nici asa incearca si cu un cablu hdmi happy cu placere oricum, sunt onorat sa te ajutwinking e in regula!