| Gagu4321 a întrebat:

AM o problema mare mi se tot blocheaza hdd si nu stiu de ce trebuie sa ii dau restart... am mai citit articole pe net dar... nimica big grin astept raspunsuri lam verificat de baduri fizice logice si nimica

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 4ndr33y a răspuns:

Hard diskul se blocheaza? Cum ti-ai dat seama? Nu cumva se blocheaza tot computerul?

| Gagu4321 explică (pentru 4ndr33y):

Da se blocheaza pcul tot nu mai pot face nici o actiune straight face

| Gagu4321 explică (pentru 4ndr33y):

Pai el face un zgomot ca un carait si imi dau seama de acolo cand nu mai caraie e blocat nu mai pot face nimica.

| Gagu4321 explică (pentru 4ndr33y):

Simplu el are un carait si cand nu se mai aude caraitul imi dau seama ca s-a blocat

| 4ndr33y a răspuns:

S-ar putea ca Hardul tau sa aiba sectoare defecte sau s-ar putea sa ai virusi.
Cand merge bine intra in My Computer si pe fiecare partitie in parte dai click dreapta, proprietati iar de sus alegi Tools apoi dai click pe Check Now si bifezi ambele casute si dai Start. Nu uita sa dai pe toate partitiile hard diskului. Dupa asta baga si tu o defragmentare.

| Gagu4321 explică (pentru 4ndr33y):

Te asigur ca virusi nu are ca acum am windows 7 si merge mai bine ca pe xp straight face ciudat asa-i si slab procesoru Intel pentiu4 2.66 ghz, o sa incerc varianta sectoare defectewinking mersi mai astept raspunsuri

| frasi2007 a răspuns:

Salut aceeasi problema o intampin si eu dar am observat ca mai exact se blocheaza atunci cand folosesc internetul, am adresat aceeasi intrebare de ce? catorva cunoscatori IT si mi-au spus ca in general windows-ul se face pe un hard separat de 40-80 gb si celalalt hard faci partitiile pentru ca windows-ul ruleaza mai mereu si iti buleste hardul care ai restul de partitii etc eu iti spun ceea ce mi s-a spus am cumparat un hard separat si am facut ce mi s-a spus acum nu mai am probleme