| andreimazureac a întrebat:

Buna tpu.Am o problema, nu mai merge internet explorerul 10 pe windows 7. Pagina apare ca s-ar incarca, dar se blocheaza - "not responding". Apare fereastra cu send error report. Mereu, de fiecare data. Acuma, asta n-ar fi asa de grav pentru ca folosesc in lipsa chrome, dar acelasi lucru se intampla cu yahoo messenger. Bag userul si parola si sta mult sa se logheze, pana la urma apare ca "not responding". Atasez fereastra de la eroare. Orice idei sau sfat sunt binevenite.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Deci,
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/internet-explorer
Ai pus un windows hackuit cu Internet Explorer 10, pentru ca originalul ( la care am kit si licenta ca dezvoltator ) nu permite asta. Ce s-a intamplat de fapt este ca windows-ul tau s-a updatat ca program sau ceva din el s-a upgradat, deci cauta la upgrades in installed programs, si scoate acel upgrade, pentru ca altfel o sa ti se paradeasca si mai tare windows 7 pe care il ai.

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Internet explorer 10 este pentru Windows 8, deci nu prea vad cum ar merge normal ( nehacuit) pe windows 7 sad

| andreimazureac explică (pentru MeConstantine):

Cand am instalat windows 7 mi-a pus internet explorer 10.pana acum a mers bine, si acum mi-a aparut problema cu internet explorer si messenger.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeConstantine):

A aparut de acum vreo luna sau mai mult timp si pe Windows 7. OFICIAL. Poti sa-l descarci ori via Windows Updates ori via site-ul Microsoft.
http://windows.microsoft.com/......-languages

| andreimazureac explică (pentru MeConstantine):

Internet Explorer 10 for Windows 7 for x64-based Systems update asta sa-l dezinstalez? cand am aprins azi pc nu mai avea nimic mergea totul bine, si nu am facut nimic la el, si aseara nu mergea.sia revenit singur.Mai are rost sa sterg update ala? multumesc

| MeConstantine a răspuns (pentru andreimazureac):

Buna,
Am vazut si ce ai spus tu, nu are rost sa stergi update-ul dar totodata sa stii ca inerfereza cu ceva. Acuma nu imi dau seama direct dar daca avea legatura si cu messengerul inseamna ca ceva din registri a fost dat peste cap. Ai cumva un program de curatat registrii care merge in background/ Dca da scoate-l/

| MeConstantine a răspuns (pentru andreimazureac):

Deci,
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/internet-explorer
Ai pus un windows hackuit cu Internet Explorer 10, pentru ca originalul ( la care am kit si licenta ca dezvoltator ) nu permite asta. Ce s-a intamplat de fapt este ca windows-ul tau s-a updatat ca program sau ceva din el s-a upgradat, deci cauta la upgrades in installed programs, si scoate acel upgrade, pentru ca altfel o sa ti se paradeasca si mai tare windows 7 pe care il ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge de cand l-ai instalat sau de la un anumit moment dupa nu stiu ce actiune? Si Messenger-ul? De cand face asa?

| Suteu a răspuns:

Este din cauza updaturilor de la windows, sterge updaturile recente, si reinstaleazal, si iti va merge, saluthappy