| RRaauull a întrebat:

Am o problema, tableta mea s-a stricat.Am dat peste cablu cu mana din greșeală când era la incarcat-cablul are jumătate de metru -și a căzut și s-a stricat.Acum vreau să-mi cumpăr una noua cu 219 lei.Am bani suficienți, dar ai mei spun așa "Lasă ca nu ai nevoie de alta! Sa te înveți minte, sa ai grija de lucrurile tale", dar nu e vina mea, s-a întâmplat din greseala.Nu am vrut! Cea veche îmi plăcea.Ce mă sfătuiți sa fac?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Te sfatuiesc sa te gandesti la ce au zis parintii. Daca nu ai musai nevoie, nu cumpara, ca la 200 lei nu poti sa iei decat o tableta care merge greu.

| darrio2007 a răspuns:

Ce sfat vrei? Daca parintii nu vor sa iti cumpere alta, asta e.Au dreptate.