| Go4Win a întrebat:

am o tableta Lenovo, cam de 4 ani.I-a aparut o pata neagra pe display in coltul dinspre camera/mufa de incarcare,scoate un sunet ciudat, si e foarte fierbinte (chiar daca nu e la incarcat)
Ce credeti ca ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| CentyLox a răspuns:

Posibil ca procesorul dar nu bag mana in foc ca ar fi asa sa se fii incalzit atat de tare incat sa distruga acea portiune din ecran sau s-a produs un soc la mufa Micro usb
Cel mai ok ar fi sa nu mai folositi tableta daca in acel loc este caldura disipata incontinu, pana cand nu o duceti la un service sau nu o mai folositi deloc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil este ceva scurtcircuit, posibil bateria.
Trebuie inspectat intr-un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E deja veche. Cu banii pe care ii dai la service, mai pui ceva si cumperi o tableta noua.

| Go4Win explică (pentru anonim_4396):

Nu am nevoie de alta tableta, am PC...dar o mai folosesc ai mei din cand in cand.