| Andrada003 a întrebat:

Buna TPU! Am o telecomanda de la UPC care pana acum a mers perfect.Azi am constatat ca butoanele de volum nu merg, Toate celelalte butoane merg, dar cel de volum nu.Cand apas pe + sau - se aprinde butonul Tv si atat.Pana acum mergea.Acum sunt nevoita sa folosesc telecomanda standard pentru a putea miscora sau mari volumul.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba-i bateriile.Si eu am de la Upc.O ai pe cea neagra? La telecomanda ma refer.

| TSat a răspuns:

Telecomenzile UPC sunt bifunctionale sau chiar triplu, adica comanda si TV-uri si "cutii" UPC si uneori DVD-uri. Nu inteleg la ce aparat doriti sa folositi volumul.