| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am router tenda si mi sa stricat antena si nu imi mai prinde wi-fi cand ies din casa.Ce sa fac? S-a stricat cand am scos antena si am pus-o la loc si tot nu merge.
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Daca ai scos antena in timp ce routerul mergea ai facut o greseala enorma! poti sa-l strici de tot asa! Sunt sanse foarte putine sa nu pateasca nimic! Schimba-l, ia-ti ceva bun, am unul TP link cu 2 antene, cumparat cu 150 de lei, prind semnal la aproximativ 30-40 de metri de blocwinking

2 răspunsuri:
| slowbeat a răspuns:

Cumperi alt router daca s-a stricat antena

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru slowbeat):

S-a stricat cablul care era legat de antena s-a rupt cablul de la placa.