| eddy2012 a întrebat:

Am si eu niste probleme cu Pc-ul, aproape de fiecare data cand ma joc ceva dupa un timp imi apare "blue screen" urmat de restartarea pcului, daca nu blue screen atunci eroare si imi iese din joc. Ma joc doar jocuri mari, dar am un procesor de 3.2 ghz, 4gb ram, si 1024 placa video. ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| alina1990 a răspuns:

Eroarea blue-screen iti apare de la altceva, posibil o eroare de sistem sau chiar de la driverul placii video. Poti incerca sa cureti PC-ul de praf si sa te uiti la placutele de ram sa nu aiba vreo eroarea. sa fie de la windows sau posibil sa fi luat un virus.
Sau incearca linkul de mai jos unde iti da toti pasii:
http://www.targovetul.info/......teaza.html
Bafta!

2 răspunsuri:
| eewan a răspuns:

E hardu... se restarteaza ca sa nu se strice hardu, care e pe duca oricum...

| Rogojanu_Mihai_1974 a răspuns:

Sal,incerca sa debifezi din bios la "halt on" si setezi la "no errors"mie mi se restarta de nebun mereu,ba imi aparea ecranul albastru ba iese din joc asa pur si simplu si in timp ce jucam un joc si cand navigam pe internet,este clar ca ceva din software nu se pupa cu ceva din hardware,mai exista posibilitatea unui virus,la fel si un update de director x,sunt multe de discutat pe tema asta,eu am incercat si un update de bios si reinstalarea de windows am facut tot ce am scris si chiar mai mult decat atat, citind tot felul de explicatii si am ajuns la concluzia ca e mai simplu asa din bios desi eu incercam sa rezolv problema corect, se pare ca nu exista ceva corect nici in it si driverele nu sunt exact cum trebuie si de aceea dau multe conflicte, si faza cu praful este de luat in calcul cred, asta mai mult pentru intretinerea pc-ului sa nu se imbaxesca radiatorul de cpu si cel de la placa video ca se pot incalzi peste limita impusa de bios si automat restarteaza