| Anihs a întrebat:

Buna tpu.am si eu o intrebare am instalat windows-ul la pc si totul a decurs bine la instalare si driverele cat si programele insa jocurile nu-mi merg, si sunt jocuri mici mi s-au instalat dar nu mi se deschid. si tot aceleasi jocuri le-am instalat si la o vara de-a mea si la ea merg jocurile. mi de ce nu-mi merg? Am mai pus odata intrebarea si nu mi-a raspuns nimeni dau fundita pt cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| SKuLL909 a răspuns:

Ai nevoie de drivere. Acum depinde ce jocuri joci, unele necesita drivere moderne, altele doar cele necesare. Cam cele mai importante sunt:
DirectX
vcredist
Microsoft visual
Diverele placii video
Net Framework (pentru unele jocuri online)
Java
Aceste drivere le gasesti usor pe net, pe site-ul oficialilor de la Microsoft sau a altor firme.

| Anihs explică:

Dar cate drivere poate avea placa video?