| Irmmma a întrebat:

am si eu o intrebare.De ce nu pot sa downloadez programe? de ex. Google Chrome sau You tube Converter? Sigur am virusi dar am un antivirus in pc (ESET NOD32 Antivirus) si cand deschid pc tot imi apare o eroare la el.Nu functioneaza? Ce trebuie sa fac?
Si inplus.tot imi apare Low Disk space in Lokal Disk C.Am sters multe fisiere din C si din recycle bin. Ce trebuie sa fac? Am viteza mare la net si totusi merge cam greu si se blocheaza. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să ştergi fişîerele temporare din folderul temp ce se află în:'
C:\Documents and Settings\USERUL TĂU\Local Settings\Temp
cu menţiunea de a închide toate programele ce rulează, mai puţîn antivirusul. Ştergerea se va face folosind SHIFT+DELETE.
Şterge conţinutul foldereul TEmporary internet files de aici:
C:\Documents and Settings\USERUL TĂU\Local Settings\Temporary Internet Files.
Prin acelaşi procedeu ca mai sus.
Un alt folder ce mai ocupă spaţiu pe partiţie este folderul Help, folder în care sunt stocate fişierele de ajutor(alea ce apar când apeşi tasta F1). Dacă nu foloseşti aceasta funcţie poţi şterge conţinutul folderelui Help, dar nu înnainte de a opri şi dezactiva serviciul Help and support din services.msc(Start/run, tastezi services.msc/ENTER iar din lista ce apare localizează Help and suport şi modifică-i starea pe disablet, urmată de comanda STOP şi OK.). Conţinutul acestuia se poate şterge fără probleme, mai puțin folderul tourus care este de sistem. Câut despre antivirus, mai bine instalează altul, cum ar fi de exemplu Avira că este gratuit saude c e nu AVG, dar ăsta consumă resurse mai multe iar după ce ai finalizat aceste operaţii defragmentează HDD-ul.Succese şi sper că te-am ajutat.

1 răspuns:
| ronin33dan a răspuns:

:)) Nu te mai chinui aiurea...Scaneaza-ti compul aici si gata; http://www.kaspersky.com/virusscanner