| KatherineH a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare: de fix o luna de zile lumina de pe casa scarii se aprinde intermitent 24 din 24. Se aprinde si sta aprinsa cateva secunde, apoi se stinge si se aprinde iar si ma capiaza. Am sunat la firma de administratie si mi-au zis ca trimit pe cineva, n-a venit nimeni. Sistemul e pe baza de senzor. Ce pot sa fac? As putea sa-l repar eu? Care credeti ca ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pai pe tine cu ce te deranjeaza daca se aprinde? Din pricina zgomotului? Ori este defect sistemul, ori este vreo pisica prin scara. Nu-ti recomand sa umblii tu la el. Insista la ei caci pana la urma vor veni.

| KatherineH explică (pentru anonimg):

Nu are cum sa fie o pisica pentru ca am stat si am numarat si sunt reprize de cate 10 secunde de fiecare data si constante. Si mi se pare normal ca lumina pe casa scarii sa fie functionala. Dar cred ca ai dreptate, sa mai sun.

3 răspunsuri:
| VirtualWorld a răspuns:

Vaii, ca mor de râslaughing)) Pai mă, treaba e următoarea :

Sunt de vină senzorii, odata ce ai achiziționat asa ceva acei senzori mai ales daca i-ai pus afară aud zgomote si normal ca se aprinde, pune si tu in alta parte, ei sunt senzori, sunt pe baza de mișcare si sunet, simplu... laughing)

| KatherineH explică (pentru VirtualWorld):

Sunt senzori de miscare exclusiv si nu sunt ai mei, nu i-am instalat eu, ci comitetul proprietarilor a luat decizia sa fie instalati cu ani in urma. Sunt instalati in reteaua electrica a blocului.