| Aniii a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.Ieri mi-am activat de la orange o optiune cu 500 min in retea+500 sms in retea si 50 de min nat si intl+5 euro credit bonus si 50 MB internet la 5 euro.Am telefonul Motorola L9. Am vrut sa intru pe internet dar imi tot spune "Conexiune nereusita, incercati mai tarziu". Imi spune si mie cineva cum pot sa fac sa imi mearga?

2 răspunsuri:
| DjLau a răspuns:

Salut!

In principiu, cei de la Orange au optiunea de a-ti face setarile de internet automat, in functie de tipul de telefon pe care il ai tu. Nu stiu 100% daca au setari automate si pentru tipul tau de telefon, dar poti incerca astfel:

Formezi *100*5*4# si de acolo iti selectezi modelul de telefon pe care il ai si vezi daca sunt setari automate pentru modelul tau.

Daca nu te descurci nici asa, apelezi la varianta de rezerva: suni la relatii cu clientii si le spui ca doresti sa-ti configurezi telefonul pentru internet si iti vor explica pas cu pas ce ai de facut!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

Succes!

| SicBru a răspuns:

Suni la oringi si le spui sa iti trimita configurarea pentru net pentru Motorola L9 si dupa ce tia trimis mesajul tu il salvezi si s-a rezolvat

sper ca ajutahee hee fundabatting eyelashes