| Desmond111 a întrebat:

Am si eu o intrebare merita 1600 lei pe acest laptop?

ASUS X555LN-XX201D,

Intel Core i3-4030U, 1.9 ghz

1TB HDD,

4GB ram DDR3,

nVidia Geforce 840 2GB,

O sa pun windows 10 pe el sau 7.

Si cam ce jocuri as putea juca pe el... de exp. merge fifa 15?

Funda pentru cel mai complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ruleaza fifa 15 far aprobleme
Cat despre Maryus1995 exagereaza de rupe in orice privinta.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In banii aia ti-ai putea face un sistem desktop ce poate rula fara probleme fifa15 si multe alte jocuri, dar cu laptopul acela, nu. Are placa video pe 64 biti si procesor nu tocmai performant.
Pentru activitati multimedia este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un laptop decent pentru office. Gaming n-ai cum sa faci pe el. Procesorul nu e cine stie ce, iar placa video este una entry-level. Clar nu-ti merge fifa 15 pe el nici macar pe 640x480. Chiar si un q6600 cred ca bate i3-ul tau, asta fiind un procesor antic(2007). In concluzie, laptopul are un raport calitate-pret destul de bun, fiind foarte ok pentru office, net, muzica, facebook etc. Daca vrei gaming iti recomand sa-ti achizitionezi mai degraba un PC(in general cu 3500RON iti faci un pc de gaming decent) FUNDA?