| adisoru18 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi sper sa ma ajutati. Acum am windows xp si am o placa de sunet creative sound blast live pe xp imi merge imi gaseste driverul se instaleaza si merge dar cand bag windows 7 nu merge ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca driverul sa nu fie bun.
Intra in
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

3 răspunsuri:
| zambar3tu a răspuns:

Specifica modelul placii de sunet si te putem ajuta.
Folosesti Xp-ul si Windows 7 in paralel sau ai trecut acum la Windows 7?

| adisoru18 explică (pentru zambar3tu):

Folosesc windows xp

| adisoru18 explică (pentru zambar3tu):

Sound blast se numeste placa nu stiu exzact modelul dar pe site-ul lor nu gasesc nimic