| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare simpla zic eu. am o prietena care are un laptop Asus... ar putea cineva sa ma indrume ce placuta de rami ar trebui sa caut pentru laptop; sau daca are ddr1 si ddr2 cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un Everest. Foloseste CPU-Z, si iti va spune ce memorii ai instalate: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

4 răspunsuri:
| omega a răspuns:

Pai ar trebui sa pui ddr3 mai ales daca il folosesti la jocuri daca nu merge si ddr2.
P.S: ddr1 e veche

| andrei_4094 a răspuns:

Cam 100 lei pentru 1gb parca...vezi si tu pe eMAG, pcgarage si alte magazine.
ca sa vezi detalii despre pc instaleaza Everest si iti spune o gramada de chestii, printre care si tipul memoriei ram instalate.

| andrei_4094 a răspuns:

Omega tu stii ce vorbesti? pune tu ddr2 pe placa de baza cu ddr1! fa experimentul asta si zi-mi rezultatul!

| BaIeTzaS a răspuns:

Andrey daca nu te superi imi dai si mie siteul de unde pot downloada everest ca nu am gasitstraight face