| ElenaaDott a întrebat:

Am si eu o intrebare.
So, stiti cumva, cum se deblocheaza un site? Daca este blocat, adica nu pot sa-l accesez, si vreau sa-l deblochez. Stiti cumva cum? puppy dog eyes Dau funda. multumesc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.Deschide folderul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2. Cauta fisierul numit HOSTS si deschide-l cu Notepad sau Wordpad
3. Cauta linia 127.0.0.2 www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+deblochezi.com si elimin-o!
(uneori e necesar un restart pentru a putea intra pe site)
Daca nu merge varianta de mai sus inseamna ca site-ul a fost blocat cu un software.

| ElenaaDott explică (pentru neluL):

Multumesc!

| neluL a răspuns (pentru ElenaaDott):

Cu placere! bye, bye wave