| kidKidkid a întrebat:

TPU! Am si eu o problema: am un telefon LG Shine de vreo 2 ani. Anul trecut a inceput sa nu mai mearga cum trebuie, mi se inegrea ecranul, apoi, nu au mai mers cele doua butoane din dreptul rotitei, dupa putin timp nici rotita nu a mai mers, am renuntat, l-am luat si l-am pus intr-o cutie in sufragerie. Ieri m-am gandit sa il repar, l-am luat acum si l-am bagat la incarcat, insa, displayul meu e total negru, se aude sunetul de deschidere a telefonului, si plus ca la taste, nu se mai lumineaza primul rand. Ce sa fac? Merita dus la reparat? Ce s-a intamplat? Multumesc, dau funda raspunsului lamuritor!

4 răspunsuri:
| sonny89 a răspuns:

O sa coste putin mai mult decat ar costa sa iti iei altul. Oricum, LG-urile sunt printre cele mai slabe telefoane, mai ales Shine si Chocolate.

| kidKidkid explică (pentru sonny89):

Ce inseamna asta? Mi s-a stricat displayul? thinking

| kidKidkid explică (pentru sonny89):

Mi s-a stricat displayul?

| CNEVA a răspuns:

Si eu am avut un LG shine.stiu ca odata m-am enervat rau de tot si am dat cu el de pamant...stiu ca nu mi-a mai pornit deloc ecranul,desi tastele luminau, l-am dus la reparat si a fost ok, mi-a mers.Intr-adevar,uneori mi se inegrea ecranul.Trebuie sa ii schimbi rotita si cele 2 taste de langa ea happy