| YooAna2796 a întrebat:

Am si eu o problema cu calc. jos la difuzoru ala cand pun sajeata imi apare "No Audio Outup Device is installed."" si nu merge sunetul ...va roog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Poate te ajuta topicul asta:

http://en.kioskea.net/forum/affich-28859-no-audio-output-device-installed

Daca n-ai reusit nu ezita sa postezi!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

De obicei Windows 7 isi instaleaza singur driverele de pe net.Dar daca iti zice cum zici tu inseamna ca placa ta audio OnBoard(inclusa in placa de baza) nu are drivere pentru windows 7.Asa e si la mine.Eu am procedat scurt si la obiect.Am luat o placa audio pe USB cumparata de pe okazii si nu am mai avut aceasta problema merge ok aceasta placa pe USB. Daca nu vrei sa faci ce am facut si eu atunci baga Windows XP.Toate cele bune!

| Katalin123 a răspuns:

Descarca realtek high definition audio 2.56 va merge sigur dar sa descarci pentru windowsu pe care il ai u

| DjCriss a răspuns:

Ai cumva win 7? ca si la mine e la fel ziimi daca ai win 7 ca sa pot sa te ajut!

| YooAna2796 explică:

Da am windows 7