| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a întrebat:

Buna happy ~ dau fundita
Am o problema cu sunetul. In casuta de jos, dreapta de unde puteam regla volumul, acum imi scrie NO AUDIO DEVICE IS INSTALLED. Nu stiu ce sa fac. Am cumparat boxe noi crezand ca asta este problema, dar de fapt tot nu merge. Va rog ajutati`ma.

7 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele placii de sunet, daca ai primit CD-uri la cumpararea pc-ului, pe ele se afla.

| Marian3rd a răspuns:

Nu ai instalat driverul pentru placa de sunet!

| deejayoo a răspuns:

Trebuie instalate driverele de la windows-ul respectiv. dupa aia o sa mearga. tias lasa si un link dar nu stiu ce windows ai.succes

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ explică:

Am W Vista si nu l`am instalat de curand. Timp de 1 an a mers perfect. Intro seara am ascultat muzica, iar dimineata urmatoare mi-a aparut prostia asta.

| Andreea97_9961 a răspuns:

Pai daca asa iti scrie acolo inseamna ca nu ai instalat driver-ul audio instalat; vb cu cel/cea care ti-a bagat windows-ul.sau daca nu ai uh un cd care ti-l-au dat cand ai luat pc-ul in bagy in pc si instalezi ca trebuie' sa stii
fundita?

| DyDyEu a răspuns:

Pai,eu am laptop si imi spunea ce iti spune si tie ca nu ai boxe instalate.Nu intelegeam cum e posibil.M-am enervat si am inchis.L-am tinut inchis vreo trei zile, urmatoarea dimineata l-am deschis fiindca uitasem de aceasta problema si se aude sunetul de la pornire, ala enervant deci boxa functiona.

| lorilum a răspuns:

Caută cd-ul de la placa de sunet. În mod normal ar trebui să scrie pe el Realtek. Urmează instrucţiunile de pe cd şi instalează placa de sunet. Asta ar trebui să rezolve problema.