| AvrameL a întrebat:

" Task Manager has been disabled by your administrator "... cum pot rezolva problema asta si din ce cauza mi-l dezactiveaza? din cuza la windows?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îi clar că ai un virus ce dezactivează tasck managerul.
Remedii:
Scanarea folosind un antivirus:
Recomand aici Avira ca antivirus deoarece pe lângă funcţia de protecţie înpotriva viruşilor are şi capacitatea de a şterge viruşii detectaţi.Acest antivirus îl găseşti din prima pe google.
Reinstalarea sistemului de operare
Aici recomand să ca în prealabil să salvezi datele inportante de pe HDD şi apoi să formatezi complet HDD în următorul fel:
Formatare în FAT/FAT 32, asta pentru a reface sectoarele de boot, apoi formatarea în NTFS pentru a reveni la normal cu sectorul de boot iar apoi să instalezi sistemul de operare(oricum se face aproape automat din meniul Setup).
Succese

| alexb a răspuns:

Ce vrajeli de raspunsuri :-j uite solutia :

Intra in start, run si in casuta scrii asa :

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Daca nu te pricepi, downloadeaza registrul asta :

http://windowsxp.mvps.org/reg/EnableTM.reg

| Shakty a răspuns (pentru alexb):

Mersi, si eu aveam aceeasi problema, solutia ta a functionat!

| ShKripter a răspuns (pentru alexb):

Mersi,chiar a mers

| BuggsBunny a răspuns:

Poi in primul rand ai un virus in calculator.Cum poti sa rezolvi problema:refa-ti windowsul tongue

| karbag456 a răspuns:

Si eu am problema asta "Task Manager has been disabled by your administrator" si nu stiu ce sa mai fac.

| Vladutz_Danutz_1993 a răspuns:

Incercati metoda lui Furti, chiar merge big grin