| drigu a întrebat:

Am un Acer emachines E732G cu placa video integrata(deci nu merge nici un joc, nimic)as vrea sa stiu daca exista vreo solutie pentru a pune placa video dedicata cumva.
Multumesc mult!

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Emachines sunt computere extrem de slabe, care abia se descurca cu browsing si chestiile de baza. Chiar si daca ii pui placa video dedicata n-o sa-ti mearga prea bine jocurile.

| drigu explică (pentru CinevaNou):

Dar totuși care sunt solutile pentru o placa video dedicată? trebuie sa ii schimb placa de baza cu totul sau jocurile ar merge si cu o placa video externa dedicată?

| CinevaNou a răspuns (pentru drigu):

Daca e laptop nu ai cum sa i-o schimbi, laptop e?

| drigu explică (pentru CinevaNou):

Mda...

| CinevaNou a răspuns (pentru drigu):

La laptopuri in cel mai bun caz poti schimba hardul sau adauga ram, sau pune alt procesor desi n-o sa gasesti mari minuni daca e un socket vechi. Placa video e tot lipita de placa de baza chiar daca scrie ca e dedicata, n-am vazut model de laptop in care sa poata fi inlocuita placa video cu o alta mai buna.

| drigu explică (pentru CinevaNou):

Si cu o placa video externa dedicată? Sa le folosești pe amândouă?

| CinevaNou a răspuns (pentru drigu):

Cum adica placa video externa? sa o conectezi prin ce?

| drigu explică (pentru CinevaNou):

Asta vreau sa aflu si eu...dar stiu ca exista.