| Milla203 a întrebat:

Am un iphone 5s si in aceasta dimineata m-am gandit sa-l curat putin la exterior cu un dezinfectant. Cand am pulverizat pe ecran dezinfectantul, am tinut sticluta cam aproape si astfel s-au format cam 3 bule de dezinfectant in diferite locuri, dupa care din cauza ca am inclinat putin telefonul, lichidul s-a scurs pe difuzorul de sus. Dezinfectantul a stat acolo ca intr-un vas pot sa zic, din cauza ca am o folie de sticla cam groasa si lichidul pe moment statea acolo, nu a si disparut in interiorul telefonului, apoi eu nu stiu ce am mai facut, am incercat sa scot lichidul cu batista, dupa care am suflat in difuzorul ala micut de repetate ori.
Credeti ca se poate intampla ceva rau? Sau ca o cantitate a patruns in interior, fiind consecinte pe viitor? La momentul actual mi se aude perfect cand vorbesc cu cineva la telefon... Nu as vrea sa ma trezesc intr-o dimineata si sa sesizez ca nu mai functioneaza. Vreau pareri! :*

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si asa se transforma un iPhone in Vai-fon autentic...

| K0sti a răspuns:

Pulverizezi pe servetel, nu pe telefon, istetimea ta...

| Milla203 explică (pentru K0sti):

Pai, da... ma gandeam si eu la asta dupa ce-am pulverizatrolling on the floor

| octav005 a răspuns:

Ce sa iti spun. eu am uitat in pantaloni o pereche de casti de la earpods de iphone in buzunar. mama a spalat vreo 30 min, apoi le-am gasit acolo. le-am lasat la uscat. si merg fara nici o problema, nu stiou cum naiba. ca ele nu sunt rezistente la apa.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu o sa ai probleme, stai linistita.