| kenzo1996 a întrebat:

Buna TPU
Am un laptop acer aspire 7736z si mi-ar trebui un upgrade la cpu.
Iar intrebarea mea este urmatoarea:
1. pot sa schimb procesorul la laptop?
2. pot sa fac asta fara sa`mi pierd garantia?
3. daca da ce procesor mi-ati recomanda? peste 2.5 Ghz
multumesc

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Sigur ca poti, da' ii pierzi garantia daca il duci in service.
Daca vroiai performanta de ce ti-ai mai luat laptop?
Decat sa dai aproximativ 6-7 milioane pe procesor si mana de lucru mai bine iti iei un desktop.

| kenzo1996 explică (pentru alecx4music):

Da ok
dar imi poti spune ce procesor ar trebui sa`mi iau?

| Zangetsu a răspuns:

Procesorul e bunicel, problema la acea laptop e placa video integrata, care nu e buna pentru jocuri.
daca chiar vrei neaparat sa schimbi procesorul, cred ca il poti inlocui cu un core 2 duo. mai bine te duci cu laptopul la un magazin it si intrebi daca se poate un upgrade de procesor.

| kenzo1996 explică (pentru Zangetsu):

Sall.
placa video mi`o citeste ca fiind de 2.2 gb desi este de 512 mb